Żegnaj praco, witaj emeryturo! 04.04.2016 21:32

Choć 1 kwietnia to „Prima aprilis”, to jednak dla naszego Zakładu był to dzień, w którym podziękowaliśmy naszemu drogiemu Koledze, mgr inż. Zdzisławowi Maćków za Jego wieloletni (ponad 40 letni!) wkład w rozwój technologii polimerów na naszej uczelni, w związku z przejściem na zasłużoną emeryturę (i to nie był żart!).

Pan Zdzichu pozostawił po sobie dużo ciepłych wspomnień, bo oprócz ogromnej wiedzy i doświadczenia, obdarzał nas na co dzień swoją życzliwością i pomocą. Zawsze bezkonfliktowy, z pasją spędzający godziny nad syntezami polimerów, cierpliwie tłumaczący studentom tajniki wiedzy zdobywanej przez wszystkie lata pod okiem znakomitych starszych Kolegów, z których wielu już odeszło (jak ś.p. Prof. Słonecki, którego na zawsze pożegnaliśmy na początku tego roku).

Panie Zdzichu, dziękujemy serdecznie za te wspaniałe lata wspólnej pracy! Zawsze będzie Pan stawiany za wzór pracownika sumiennego i wysoce kompetentnego!

Życzymy dużo uśmiechu na co dzień, szczęścia rodzinnego i spełniania wielu jeszcze niezrealizowanych marzeń!

Pracownicy, doktoranci i studenci Zakładu Biomateriałów i Technologii Mikrobiologicznych